Kartka pocztowa służyć może nie tylko przesyłaniu życzeń z okazji urodzin oraz imienin, Dnia Matki czy Dnia Babci, za jej pośrednictwem można przekazać drugiej osobie wszystko, co tylko się zapragnie. Nie trzeba od razu pisać długiego listu, wystarczy wybrać odpowiednią pocztówkę, na widok której adresatowi zrobi się miło na duszy. Szczególnie na takich odczuciach zależy nam jeśli, zaistnieje potrzeba przekazania przeprosin. W życiu bywają różne chwile, czasami zdarza się nam powiedzieć o kilka słów za dużo i wtedy ta druga strona może się obrazić. Zrobić komuś przykrość jest łatwo, natomiast trudniej jest uzyskać przebaczenie.

Jednakże jeśli uczyni się to w ciekawej formie, użyje odpowiednich słów wyrażających skruchę, chęć poprawy i naprawienia tego co się zrobiło źle na pewno można liczyć na to, że takie przeprosiny zostaną przyjęte. Kiedyś można to było zrobić tylko za pośrednictwem poczty, w sposób tradycyjny, dzisiaj mamy o wiele więcej możliwości jedną z nich są kartki elektroniczne. Cała masa ciekawych, zabawnych, pocztówek z animacją i dźwiękami lub bez służy dzisiaj każdemu kto chciałby przesłać drugiej osobie życzenia, przeprosić bądź też pogratulować. A gratulować można w różnych sytuacjach: z okazji zdania matury i egzaminów na studiach, zaślubin, narodzin dziecka, okrągłej rocznicy związku czy ślubu a także awansu w pracy.

Szybka postać kartki elektronicznej nadaje się do tego jak żadna inna, zwłaszcza jeśli adresat lubi otrzymywać tego rodzaju powinszowania. Korzystając z ruchomych pocztówek elektronicznych prześlemy również podziękowania. Można to zrobić w sposób specjalny bowiem wiele z tych elektronicznych karnetów jest dedykowanych do wysłania na takie właśnie okazje, o czym mówią ich nagłówki i ogólna tematyka graficzna.

Miłym sposobem złożenia życzeń młodej parze jest przesłanie e-kartki z okazji ślubu. Warto korzystać z takiego sposobu zwłaszcza wtedy kiedy nie można być osobiście na ceremonii i wręczyć kwiatów wraz ze zgrabnie ułożonym tekstem powinszowań na ustach.