Każdy czas świąteczny jest okresem radosnym. Spotykamy się z najbliższą rodziną oraz tymi jej członkami, których na co dzień nie mamy okazji widywać. Przy zastawionych stołach, strojnej choince lub nad koszykiem ze święconką wielkanocną, składamy sobie życzenia, które mają być wyrazem miłości i troski o drugiego człowieka.

Jednak nie zawsze jest to możliwe, aby móc na żywo życzyć przyjaciołom, znajomym i krewnym wesołych świąt, wtedy trzeba to zrobić w inny sposób. Większość z nas z powodu zabiegania i zajęcia obowiązkami domowymi wybiera najszybszą formę: dzwoniąc lub smsując. Obecnie praktycznie każdy z nas ma telefon komórkowy, więc nie ma z tym najmniejszego problemu, ale nie zawsze taka forma powinszowań jest satysfakcjonująca tak dla na nadawcy jak i adresata. Zwłaszcza osoby ze starszego pokolenia wolą otrzymywać życzenia w formie tradycyjnej.

Owszem kartka, którą można postawić na stole, biurku lub za szybą mebli jest ładną postacią życzeń, ale równie dobrze można zastąpić ją kartką elektroniczną. To coś więcej niż sms lub mms otrzymany na telefon. Można ją obejrzeć na monitorze komputera a dodatkowo wiele takich e-pocztówek ma animowaną postać, co zwiększa ich atrakcyjność. Oczywiście warunkiem jej odebrania jest posiadanie komputera z dostępem do Internetu, ale i to medium jest współcześnie obecne w prawie każdym domu. Wysłanie ruchomej e-kartki jest całkowicie darmowe. Wybrać ją można spośród wielu specjalnie przygotowanych egzemplarzy, jakie pojawiają się w serwisach z pocztówkami elektronicznymi. Tematyka jest różnorodna zależnie od tego czy wysyłamy życzenia z okazji Bożego Narodzenia czy też Świąt Wielkanocnych.

Animowana postać kartki bywa szczególnie ciekawa jeśli śmieszy. Zabawna scenka jaką adresat obejrzy z pewnością wywoła uśmiech na jego twarzy, trzeba jedynie wybrać odpowiedni rodzaj animacji. Mogą to być wesołe podskakujące zające, ożywione kurczaczki lub pobłyskująca światełkami choinka albo święty Mikołaj przybywający z życzeniami na saniach. Poza tematyką świąteczną dużym zainteresowaniem cieszą się kartki walentynkowe.